تهران، سعادت آباد میدان کاج، کوچه نهم شرقی، پلاک 24 طبقه 3، واحد 17
تزریق فیلر به منظور حجیم کردن لب ها
دکتر اقبال اختیاری / تزریقات زیبایی / تزریق فیلر به منظور حجیم کردن لب ها
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

یکی از مشخصه های پیری در صورت، از دست دادن حجم لب است. با گذشت زمان پوست رطوبت و خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و این در نواحی لب ها که سرشار از رطوبت است بارزتر می باشد. همزمان با کم شدن میزان چربی و بافت نرم اطراف لب ها چین و چروک هایی در پوست لب ها به وجود می آید که این مساله کاهش حجم را بیشتر تشدید می کند.

افزایش حجم لب، تغییر شکل و یا بزرگ کردن لب ها را می توان با استفاده از مواد پرکننده تزریقی با حداقل زمان و کمترین میزان عارضه انجام داد. از پرکننده های لب برای اصلاح چین و چروک و از بین رفتن بافت نرم به دلیل افزایش سن استفاده می شوند. آنها به لایه های سطحی پوست بیشتر در خطوط لبخند، لب ها تزریق می شوند.

بهترین مارک فیلر لب

مواد پرکننده مختلفی به شکل، موقت و دائمی، در فرم دهی لب ها نتایج رضایت بخشی را به دنبال داشته اند. اسید هیالورونیک   HA و پلی آکریل آمید   PA دو ماده پرکننده اصلی هستند که به صورت گسترده در دسترس هستند.

نوع پرکننده ای که به منظور حجیم کردن لب ها انتخاب می شود به عوامل مختلفی بستگی دارد:

 • ناحیه ای از لب که می خواهید آن را حجیم تر کنید.
 • نوع نتیجه ای که از این روش در ذهن دارید.
 • شکل و میزان حجمی از لب ها که مورد انتظار می باشد.

اما توجه داشته باشید در تمام این موارد پزشک با شما مشورت خواهد کرد و بر اساس تجربه و مهارتی که دارد فرآیند تزریق را انجام خواهد شد.

فیلر لب چگونه تزریق می شود؟

فیلر ها معمولا توسط یک سرنگ پر شده از مواد پر کننده در یک قسمت یا تمام قسمت های آناتومیک لب انجام داد. اقدامات احتیاطی در مورد نحوه تزریق و مقدار ماده تزریقی با مشخصات هر بیمار متفاوت است.

فیلر بلافاصله پس از تزریق به آرامی در بافت حساس لب جذب می شود اما ممکن است در ابتدا کمی تورم ایجاد کند و شما می توانید نتیجه را در همان ابتدای تزریق مشاهده کرد.

تزریق فیلر لب چه مدت طول می کشد؟

اما حدود 20 درصد از آنچه که برای اولین بار مشاهده می کنید تورم است. اثر کامل فیلر تزریق شده پس از گذشت چهار هفته همزمان با فروکش کردن تورم مشاهده می شود.

اگرچه نتیجه تزریق ممکن است طولانی مدت باشد، اما باید بدانید دائمی نیست.

آیا تزریق فیلر لب دردناک است؟

این روش سریع و نسبتاً بدون درد است. بیشتر پرکننده های از نوع هیالورونیک اسید، حاوی ماده بی حسی به نام لیدوکائین است که باعث کاهش ناراحتی و درد هنگام تزریق می شود.

اگرچه حدود 20 دقیقه قبل از تزریق، از کرم بی حس کننده موضعی روی لب ها استفاده می شود که به کاهش میزان ناراحتی فرد کمک می کند.

توصیه می شود پس از پایان روند تزریق از کمپرس یخ استفاده کنید تا از میزان تورم در ناحیه بکاهد. انجام فعالیت طبیعی و روزمره را می توان بلافاصله پس از تزریق از سر گرفت. بیشتر افراد حداقل کبودی و قرمزی را در ناحیه تزریق تجربه می کنند.

احتمال بروز عفونت پس از تزریق بسیار کم است و عوارض پوستی ناشی از تزریق پرکننده های بسیار غیر معمول است. واکنش آلرژیک به مواد پرکننده از جنس هیالورونیک اسید با توجه به اینکه این ماده به عنوان یک ماده طبیعی در پوست است، رخ نمی دهد.

تزریق فیلر بعد از چند روز اثر میکند؟

اما نتایج کلی تر می توانند تا 6-9 ماه دوام داشته باشد. اما به منظور ماندگاری بیشتر نتیجه نیاز به تکمیل فرآیند درمان طی چند جلسه درمانی با فاصله های معین و مشخص شده توسط پزشک پوست دارد.

آیا تزریق فیلر لب بی خطر است؟

این روزها، بسیاری از افراد به دنبال روش های درمانی برای از بین بردن خطوط لبخند افزایش حجم لب ها و گونه های خود هستند. اما پرکننده های پوستی برای افرادی که شرایط خاصی دارند (مانند اختلالات خونریزی یا آلرژی های خاص) مناسب نمی باشد.

 

شایع ترین عوارض جانبی تزریق فیلر لب

 • کبودی
 • قرمزی
 • تورم
 • درد
 • خارش
 • حساسیت به لمس

عوارض جانبی اضافی که کمتر گزارش می شوند شامل:

 • عفونت ها
 • توده ها و برجستگی ها
 • تغییر رنگ پوست لب

بیشتر عوارض جانبی اندکی پس از تزریق رخ می دهد و طی دو هفته برطرف می شود. در برخی موارد، ممکن است عوارض جانبی هفته ها، ماه ها یا سال ها بعد ظاهر شود. اگر سوالی یا نگرانی در این رابطه دارید می توانید با دکتر پوست خود در این باره مشورت کنید.

اقدامات لازم قبل از روند تزریق فیلر لب

از مصرف هر چیزی که می تواند خون را رقیق کند، مانند ایبوپروفن، آسپرین یا مکمل های گیاهی خودداری کنید. زیرا باعث ایجاد کبودی پس از تزریق می شود. اگر مستعد بروز تبخال هستید، تزریق فیلر لب می تواند باعث ایجاد آن شود، بنابراین داروی ضد ویروس اغلب چند روز قبل تجویز می شود.

پس از تزریق فیلر لب، باید مراقبت های لازم را در خصوص این روش را به کار گیرید تا از نتیجه طولانی مدت اطمینان حاصل کنید و از تورم یا ناراحتی غیر ضروری جلوگیری کنید.

مراقبت های لازم پس از تزریق فیلر لب

یکی از سوالاتی که معمولا در مورد مراقبت های بعد از فیلر لب مطرح می شود این است که بعد از تزریق فیلر لب چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

 • مهم است که حرکات صورت خود را تا چند روز پس از تزریق به حداقل برسانید.
 • از مالش یا ماساژ لب های خود پس از تزریق خودداری نمایید.
 • مصرف آنتی هیستامین در چند روز اول به کاهش تورم کمک می کند. به همین دلیل ممکن است احساس خواب آلودگی کنید. بنابراین توصیه می شود در صورت امکان رانندگی نکنید.
 • حدود دو هفته پس از درمان میزان تورم قابل پیش بینی نیست. یک طرف ممکن است بیشتر از دیگری متورم شده و ممکن است ناهموار به نظر برسد.
 • لب ها و یا پوشت اطراف آن در ابتدا ممکن است متورم، قرمز و کبود باشد اما جای نگرانی ندارد، این تورم فروکش خواهد کرد.
 • توصیه می شود که تا 6 ساعت ناحیه را لمس نکنید.
 • کرم مراقبت های بعدی که طی چند روز آینده به شما ارائه می شود را مصرف کنید.
 • به مدت دو هفته پس از درمان، هیچ گونه درمان زیبایی صورت یا ماساژ نداشته باشید.
 • از قرار گرفتن در معرض نور خورشید، نور ماورا بنفش، گرمای شدید مانند سونا، اتاق بخار و غیره خودداری کنید، زیرا ممکن است باعث افزایش ناراحتی و تورم شود.
 • همچنین از قرار گیری در سرمای شدید خودداری کنید. اما می توانید یک کمپرس خنک بر روی ناحیه قرار دهید تا از هر گونه ناراحتی کم کند.
 • سعی کنید اولین شب بعد از درمان پر کننده به پشت بخوابید تا از قرار گرفتن صورت روی بالش جلوگیری کنید.
 • اگر در پی درمان احساس ناراحتی ایجاد کردید، از پاراستامول یا کوکدامول استفاده کنید.
 • اجتناب از مصرف آسپرین، ایبوپروفن یا سایر داروهای ضد التهاب و مصرف یا قرص های آناهیل یا آناناس باعث کاهش خطر کبودی می شود.
 • تا زمانی که احساس شما به حالت عادی برگردد، هنگام خوردن و آشامیدن مراقب باشید تا احتمال گاز گرفتگی لب ها کاهش پیدا کند.
 • بروز هر گونه درد شدید و ناگهانی، تورم یا تغییر رنگ غیر عادی و ایجاد لکه روی پوست باید بلافاصله پزشک خود را در جریان بگذارید.

هزینه تزریق فیلر لب

عضلات صورت و آناتومی صورت هر فردی منحصر به فرد است و بنابراین به محصولات و دوزهای مختلف نیاز دارد. به منظور دستیابی به بهترین نتیجه از فرآیند تزریق فیلر لب ابتدا پزشک، تمام اجزای صورت را تجزیه و تحلیل می کند و نسبت به چهره فرد کاندید اقدام به تزریق می کند.

 

 

منابع

https://www.galdermaaesthetics.com/skin-news/lip-care-after-filler-treatment

https://simplyfox.co.uk/wp-content/uploads/2018/05/Dermal-Filler-Aftercare.pdf

 

 

برچسب ها:

آخرین دیدگاه‌ها

  پرسش و پاسخ تکمیلی

  سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

  ۰ دیدگاه
  یک دیدگاه بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  ده + 20 =

  Call Now Buttonتماس با دکتر اختیاری